Back to top

Aplikacja do planowania ślubu?

Fotografia dla szczęśliwie zakochanych | ŚLUBIARNIA / Blog  / Aplikacja do planowania ślubu?
aplikacja do planowania ślubu Slubiarnia

Aplikacja do planowania ślubu?

Jaka aplikacja do planowania ślubu ? Oto lista przydatnych programów.

 

 

 

 

ŚLUB TO JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH WYDARZEŃ W ŻYCIU ZAKOCHANEGO CZŁOWIEKA. ALE ŻEBY STANĄĆ NA ŚLUBNYM KOBIERCU POTRZEBNA JEST OGROMNA PRACA WŁOŻONA W JEGO ZORGANIZOWANIE I SFINANSOWANIE.

CZY WIESZ, ŻE JEST KILKADZIESIĄT PROGRAMÓW MOGĄCYCH WAM TO USPRAWNIĆ?

 

 

 

 

Ślub to nie tylko przysięga w intymnej atmosferze i pięknej oprawie. Przede wszystkim jest to ogrom zadań, których terminowego wykonania trzeba dopilnować. Niejedną przyszłą panią młodą doprowadziło to do łez.

Nie jest tajemnicą, że to zadanie trudne, więc przydadzą Wam się cyfrowi pomocnicy. Aplikacje na telefon lub komputer, które zastąpią tradycyjny notes.

Dzięki alarmom w cyfrowym kalendarzu, listom zadań do odhaczenia, kalkulatorom kosztów, wszystko staje się prostsze.
Oto polecane przez mnie programy tego typu i ich opis:

.

.

.

1.NOZBE.com

Darmowa w podstawowej i wystarczającej dla Was wersji aplikacja na telefon i komputer. Jest to rozbudowany organizer, który wystarcza jako jedyna aplikacja typu „zaplanuj i zrób” (ideologia Getting Things Done – pomysłu Davida Allena)

Możesz w niej zaplanować zadania z rozbiciem na czynności (np. sprawdzić portfolio 10 fotografów, napisać do 3 z pytaniem o cenę i termin), ustawić dana i godzinę oraz czas na wykonanie. Gdy przyjdzie czas – wyskoczy Ci okienko popup w komórce a jak zrobisz czynność to po prostu odhaczysz okienko.

 

Wielką zaletą NOZBE jest synchronizacja z innymi urządzeniami (twoje dane są w chmurze) i innymi aplikacjami np. kalendarz Google, Evernote, Dropbox, dysk Google, Box czy OneDrive.

 

(Już wkrótce zrobię szablony z zaplanowanymi wszystkimi zadaniami potrzebnymi do zorganizowania ślubu. Nikt mi za to nie płaci, po prostu lubię dzielić się przydatną wiedzą a dobra znajomość tego narzędzie mi to umożliwia.

.

NOZBE

.

.

.

2. TRELLO.com  

Darmowy program i aplikacja do organizowania projektów i zadań. Również synchronizuje się online. Bardzo podobny w działaniu do nozbe. TRELLO na pierwszy rzut oka wygląda prosto, ale karty posiadają wszystko, byś doprowadził zaplanowane swoje cele do końca.

Również możliwa jest synchronizacja z innymi urządzeniami , członkami zespołów i wgrywania plików korzystając z usług Google Drive, Dropbox, Box czy OneDrive.

Dla mnie osobiści w TRELLO jest jakieś cukierkowe i przeładowane szczegółami, często gubi się jego przejrzystość.

Niemniej TRELLO to sprawdzi się u osób już pracujących z metodą przyklejania wszędzie karteczek. To super pomoc i po opanowaniu jest to nie tylko aplikacja do planowania ślubu, ale świetny organizer pracy i obowiązków, które zaplanujesz. 

.

TRELLO

.

.

.

3. AGNESSE – ORGANIZER ŚLUBNY

Darmowa aplikacja do planowania ślubu na telefon z systemem android.

Aplikacja składa się z pięciu sekcji – zadania, lista gości, wydatki, usługodawcy, odliczanie (licznik dni do ślubu). Twórca aplikacji pomyślał o wszystkim a każda z tych sekcji pozwala planować w terminach które gwarantują zapas czasowy i oszczędność stresu.

Wstępnie wypełniony i zaplanowany organizer zadań do wykonania w przygotowaniu ślubu i wesela. Aplikacja składa się z pięciu sekcji – zadania, lista gości, wydatki, usługodawcy, odliczanie (licznik dni do ślubu).

Twórca aplikacji pomyślał o wszystkim a każda z tych sekcji pozwala planować w terminach które gwarantują zapas czasowy i oszczędność stresu.

Warto zapoznać się z tą aplikacją, bo widząc komentarze innych użytkowników wielu pannom młodym pomogła w tym trudnym przedsięwzięciu..

AGNESSE

.

.

.

4.WEDDING HAPPY:

Darmowa aplikacja do planowania ślubu dla posiadaczy iPhone’a. Podobnie jak Agnesse ta apka pomaga Ci zaplanować ślub i wesele ale w formie gry!

Wedding Happy to radosna aplikacja w języku angielskim, więc pewnie trzeba będzie ją urealnić dodając kilka zadań jak np. nauki przedmałżeńskie itp.

Ten organizer ślubny zamienia przygotowania w swoistą grę z samym sobą. Możemy obserwować nasze postępy dzięki wygodnym listom i wykresom.

.

WEDDING HAPPY .

.

.

.

 5. GOOGLE CALENDAR

Kalendarz od Google. Darmowy program i aplikacja zintegrowana z gmailem i innymi usługami przez co ułatwia organizowanie czasu i pracy.

.

Już wspominałem o nim wcześniej i polecam go jako najprostszy program, który zastąpi Ci kalendarz biurkowy.

Warto w nim trzymać listę zadań i przypomnienia, bo będą tam, jak w pamiętniku, na wieczność. A dodatkowo jest tak powszechny, że zsynchronizujesz go ze wszystkim.

Ja trzymam tam zadania (zassane automatycznie z nozbe) , daty urodzin, rocznice, grafik pracy żony i wiele innych ważnych spraw do których łatwo mogę sięgnąć i udawać, że o wszystkim samodzielnie pamiętam.

.

KALENDARZ GOOGLE .

.

.


6.KEEP

Notatnik od Google. Darmowy program i aplikacja oczywiście również zintegrowana z wszelkimi usługami giganta na literkę G.

Pozwala na zapisywanie pomysłów gdziekolwiek jesteśmy. Jeśli używasz jakichś innych rozbudowanych programów to czasem przyda się taki do zbierania pomysłów na gorąco i KEEP jest w tym dobry.

.

KEEP

.

.

.

.

7.EVERNOTE.com

Darmowy program i aplikacja integrująca się z innymi np. nozbe. EVERNOTE to alternatywa dla keep.

Uniwersalny notatnik, posiadający wiele funkcji do organizacji własnej pracy.

.

EVERNOTE

.

.

.

8.COLD TURKEY

To darmowa aplikacja na telefon dla tych, którzy nie potrafią już w skupieniu pracować przez rozpraszacze typu social media.

Blokuje inne aplikacje i funkcje komputera w celu skupienia się na pracy..

.

COLD TURKEY

.

.

.

9.ODGŁOSY NATURY Relaxio

Pozornie bezsensowna darmowa aplikacja na telefon służąca do odtwarzania relaksującej muzyki.

Pozornie, bo wielu pomaga się to skupić i zabrać do pracy, lub zasnąć po emocjonującym dniu.

Odtwarza odgłosy natury i łączy je w jedną ścieżkę dźwiękową, można konfigurować natężenie poszczególnych odgłosów i ustawić budzik wyłączenia aplikacji.

.

RELAXIO

.

.

.

 

 

.

 

Nie ważne jaką aplikacja do planowania ślubu wybierzecie jako pomoc. Najważniejsze jest zaplanowanie potrzebnych do zrealizowania zadań i pomysł na to jak ma wyglądać ślub, oraz wesele. Inspirujcie się PINTEREST i grupami dyskusyjnymi na Facebook o tematyce ślubnej.

 

Dopiero później za pomocą jakiegoś narzędzia możecie ustawić konieczne przypomnienia i realizować małe kroki.

 

Ślub i wesele jest ogromnym przedsięwzięciem, więc rozpoczęcie z 12-14 miesięcznym wyprzedzeniem nie jest wcale przesadą.

 

Moja rada to realizowanie przynajmniej jednego tematu w każdym tygodniu, a najlepiej zarezerwować cały dzień z priorytetem zgłębiania tematyki ślubnej.

 

W końcu organizowanie ślubu to nie tylko zamawianie poszczególnych profesjonalistów z listy typu: fotograf, fryzjerka, dj, ale układanie tego w zgodną całość. Koniecznie rozbijcie ten plan na najmniejsze możliwe elementy a nie pomylicie się za wiele w budżecie i zdążycie z wszystkim na czas.

.

 

.

.

.

.

Co o tym myślisz?

Jak tobie idą przygotowania do ślubu?

Korzystasz z jakiejś czy notujesz plan w kalendarzu papierowym?

Napisz o tym w komentarzu.

Napisz też o czym chciałabyś/ chciałbyś przeczytać w podobnej tematyce?

.
.

.

 

Przydatne linki:

NOZBE – produktywność/zarządzanie zadaniami IOS i Android 

TRELLO – produktywność/zarządzanie zadaniami IOS i Android

AGNESSE – organizer ślubny na Android

WEDDING HAPPY – organizer ślubny na IOS

GOOGLE CALENDAR – elektroniczny kalendarz od Google IOS i Android

KEEP – elektroniczny notatnik IOS i Android

EVERNOTE – elektroniczny notatnik IOS i Android

COLD TURKEY – apka do odłączenia internetu

ODGŁOSY NATURY – relaksujące dzwięki na Android

.

.

.

.

.

Zobacz więcej informacji o mnie i moim stylu pracy

http://slubiarnia.pl/omnie/

Zapraszam po jeszcze więcej aktualności publikowanych na facebooku

https://www.facebook.com/slubiarnia 

.

Przeczytaj też inne ciekawe wpisy na Ślubnym blogu.

.

BLOG

No Comments

Leave a Reply