Back to top
 

O MNIE

witajcie w moim kawałku internetu

Kim jestem?

 

Zwykłym facetem.

Lubię mocną kawę, muzykę i samotne podróże samochodem, podczas których często śpiewam dla niewidzialnej publiczności.

Jestem mężem, ojcem bliźniaków, który chce pokazywać innym poprzez fotografię swoje zaciekawienie tym wspaniałym światem.

Mogę nazwać się artystą, jednak na tyle mocno stąpam po ziemi, żeby wiedzieć, że tworzę też dla innych. Dużo uczę się i pracuję nad swoją fotografią, a w mojej pracy szczególny nacisk kładę na realizację potrzeb zamawiających zdjęcia.

Do niedawna na co dzień – fotografowałem dla Gazety Wyborczej (portfolio na stronie Agencja Gazeta). Dużo współpracuję z instytucjami kultury, czy klientami indywidualnymi takimi jak Wy – parami  ślubnymi.

Obecnie jestem studentem na Instytucie Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie (jeden z najlepszych wydziałów fotograficznych na uczelniach europejskich), ale też sam uczę młodzież tego, co już wiem o fotografii.

Jak pracuję?

 

     Fotografując uroczystości ślubne unikam reżyserowania, bo po co miałbym kazać odgrywać Wam jakieś role w takim dniu? Liczy się gra emocji a zdarzenia dziejące się wokół tworzą wystarczającą ilość fotogenicznych sytuacji.

Pracuję uzbrojony w dwie profesjonalne lustrzanki Canona i zestaw jasnych obiektywów stało-ogniskowych. Mam też konieczny w tej pracy własny samochód.

Zawsze pamiętam o obowiązkowych zdjęciach portretowych, detali i miejsc, które potrzebne są do zbudowania różnorodnego, ciekawego fotoreportażu, pełnego emocji, ale też wyciszenia i zwrotów akcji.

Jestem typem towarzyskiego obserwatora, który w jednej chwili wydaje się brać udział w uroczystości, by za chwilę zgubić się w tłumie i upolować zabawną scenkę z udziałem weselników.

Wiem, że moi ślubni klienci lubią mnie jako osobę i darzą zaufaniem jako profesjonalistę, co bardzo pomaga mi w pracy. Sprawia, że współpraca jest łatwa a efektem są intymne i szczere zdjęcia zakochanych ludzi. Czyli pamiątka o jaką chodzi każdemu kto ceni mój styl w fotografii ślubnej.

Zobacz pozytywne recenzje od „moich” par ślubnych.

Mój styl?

 

     Robię zdjęcia pod wpływem wewnętrznego impulsu, bo wiem, że często tylko krótka chwila jest okazją do zrobienia dobrego zdjęcia.

Moje ujęcia cechuje elegancka prostota. Unikam efekciarstwa, za to bardzo dużo się ruszam w poszukiwaniu ciekawych miejsc i kątów patrzenia.

Wiele uwagi i czasu po zrobieniu zlecenia ślubnego poświęcam na selekcję zdjęć. Wybieram tylko najlepsze, które wnoszą coś do opowiadanych przeze mnie historii ślubnych. Reszta, choć się ich nie wstydzę, zalega na moich dyskach twardych jako „cyfrowy gruz”.

Dbam o szczegóły tworzące całość usługi, bo wiem, że album i dodatki (zobacz ofertę) z Waszego ślubu są wizytówką właściwie wydanych pieniędzy. Dobrze wydrukowany, elegancki album zachwyca jakością a oglądanie go sprawia przyjemność dzięki pięknej fotograficznej historii, której jesteście głównymi bohaterami.

MOJE UMIEJĘTNOŚCI

To moje mocne strony

Reportaż 0
Portret 0
Edycja - dobór zdjęć 0
Obróbka graficzna 0
REPORTAŻ I SESJE ŚLUBNE

Jestem spostrzegawczym artystą. Łączę doświadczenie i skuteczność fotoreportera, ale szukam niebanalnych, zaskakujących kadrów. Lubie małą głębię ostrości dającą rozmyte tło i trudne punktowe światło, dodające charakteru każdej sfotografowanej scenie.

doświadczenie i szybkość fotoreportera

podczas sesji plenerowej unikam przesadnego ustawiania

dobry sprzęt to niezawodność pracy i wysoka jakość zdjęć

PRACA NAD GOTOWYM MATERIAŁEM ZDJĘCIOWYM

Moją podstawową pracą nad materiałem jest jego dokładna selekcja. Zanim zacznę kadrować, poprawiać i zapisywać zdjęcia, długo wybieram te najlepsze – godne prezentowania Wam jako finalne. Obrabiam w niewielkim stopniu, dbam za to, żeby jak najlepsze powstały już w aparacie. Korzystam z wielu programów do selekcji i obróbki zdjęć jak np.: Adobe Lightroom i Photoshop.

podstawą są dobrze naświetlonym zdjęcia już w aparacie

staranny wybór tylko najlepszych zdjęć do obróbki

obróbką jedynie podkreślam walory fotografii

FOTOALBUM I PREZENTACJA ZDJĘĆ CYFROWYCH

Każdy ślub fotografuję z myślą o budowaniu wartościowego materiału, który na koniec zaprezentuję w albumie. Dopiero wydrukowane zdjęcia w albumie czy w ramie zawieszonej na ścianie „patrzą na nas” i działają swoją mocą. Jestem przekonany, że nadal, w XXI wieku, fotografia na papierze więcej znaczy niż na matrycy monitora.

fotoalbum to piękna i trwała pamiątka

fotoalbum = wydrukowany fotoreportaż

zdjęcia oglądane na komputerze tylko z muzyką